Ters Kule Yayınları

Sansürsüz ve Özgür Yayıncılık

Sınırların, çerçevelerin, kalıpların, bilinen ve beklenenin dışında kitaplar için.

Ters Kule Yayınları, yayıncılığın yeniden tartışıldığı, kitap basımının zorlaştığı ve ekonomik sıkıntıların arttığı bir dönemde yayın hayatına başlıyor.

Geçmişin birikimini bugüne, bugünü geleceğe taşımak istiyoruz kitaplarla. Sınırlanan, kısıtlanan yayıncılık anlayışının dışında bir yayınevi olmayı hedefliyoruz. Yeni kitaplarımızla çok yakında burada sizlerleyiz…

Daha Fazlası

Ters Kule Yayınları Hakkında

Ters Kule Yayınları, yayıncılığın yeniden tartışıldığı, kitap basımının zorlaştığı ve ekonomik sıkıntıların arttığı bir dönemde yayın hayatına başlıyor. Dijital evrenle birlikte artık matbu olanın hükmü yok deniyor ya da kitap okuma oranları düştü, kâğıt bulmak, kitap basmak imkânsız da deniliyor. Farkındayız bu tablonun ancak bütün bunlara rağmen vazgeçmiyoruz, ertelemiyoruz düş yolculuğumuzu. O nedenle bu başlangıç hem bizler hem de okur/yazarlar için yeni bir soluk, yeni bir başlangıç.

Geçmişin birikimini bugüne, bugünü geleceğe taşımak istiyoruz kitaplarla. Sınırlanan, kısıtlanan yayıncılık anlayışının dışında bir yayınevi olmayı hedefliyoruz. Sansürsüz ve özgür bir yayıncılık için, sınırların, çerçevelerin, kalıpların, bilinen ve beklenenin dışında kitaplar için, Ters Kule’ye çıkmak ya da Ters Kule’ye inmek isteyenlere her zeminde “Hoş geldin” demek, rutine karşı özgürlüğün varlığını hatırlatmak için buradayız. Burada, kitap sayfalarının, satırların arasındayız.

Kitaplardan oluşturacağımız Ters Kule’yehepinizi davet ediyoruz

Uzman editörlerimiz, deneyimli teknik ekibimiz eşliğinde yeni evrenlere açılmanın, bir kitapla yeni bir dünyayı kurmanın tam zamanı…

Yayınevimiz;

Özellikle gençlere, kadınlara, sınır tanımayanlara, dünyayla bir derdi olanlara, kalemini gerçeklere batırıp yel değirmenlerine karşı savaşmayı iş edinenlere, dünyanın dibine ya da gökyüzüne Ters Kule’den bakmak isteyenlere, kitaplar eşliğinde yepyeni bir deneyim için çağrı yapmaktadır.